На Міжнародному форумі PRNext’24 оголосили переможців Національного рейтингу «Репутаційні АКТИВісти»

30.04.2024

Нещодавно завершилось нагородження переможців ІХ Національного рейтингу якості управління корпоративною репутацією «Репутаційні АКТИВісти». До складу журі були долучені головна редакторка PaySpace Magazine Анна Алтухова (категорія «Ритейл») та керівниця проєкту PSM Ірина Білоцерковець (категорія «IT»). Як проходила урочиста церемонія, що відбулася в межах Міжнародного форуму PRNext, розповідаємо далі

На Міжнародному форумі PRNext’24 оголосили переможців Національного рейтингу «Репутаційні АКТИВісти» Фото: repactiv.com.ua

Журі рейтингу із 152 незалежних аналітиків, галузевих експертів і спеціалізованих журналістів провідних медіа визначило серед 734 компаній, що належать до різних галузей, ті, чиї власники, топменеджмент і PR-команди найкраще адаптувались до викликів сучасності та змогли продемонструвати найліпші результати своєї системи репутаційного менеджменту в умовах довготривалого воєнного протистояння.

«Українська PR-індустрія та фахівці з репутаційного менеджменту і комунікацій під тиском небачених викликів для функціонування професії, бізнесу та трансформацій суспільних настроїв і запитів стейкхолдерів вийшли на позиції інтелектуального та професійного лідерства в світі. Виклики воєнного часу стали потужними драйверами розвитку PR-галузі та культури управління репутацією, вибудовування довірчих відносин у суспільстві. На власному унікальному практичному досвіді PR-індустрія та фахівці з репутаційного менеджменту, засвоївши найкращі світові практики, почали творити на цьому фундаменті нові – свої власні. А переможці Рейтингу якості управління корпоративною репутацією виявили найкращі людські та професійні риси — ініціативність, гнучкість, креативність, оперативність і працьовитість», — прокоментувала підсумки чергового щорічного дослідження Олена Дерев’янко, голова Оргкомітету PRNext, партнер Агенції PR-Service, віцепрезидент Української PR-Ліги.

Цього року Оргкомітет PRNext та укладачі Рейтингу якості управління корпоративною репутацією дотримались змін, внесених раніше. Зокрема цьогоріч, як і в 2023 році, не оприлюднювали перелік переможців у п’яти функціональних номінаціях: «Репутаційна стабільність», «Медіаактивність», «Інноваційний підхід», «Іміджевий капітал КСВ», «Антикризова стійкість». Це пов’язано з тим, що оцінювання галузей, які найбільше потерпають внаслідок війни або майже припинили діяльність, перебуває на паузі. Внаслідок цього без представлення потужних представників певних галузей і номінацій перемога у функціональних номінаціях в окремих випадках не буде коректно відображати реальний стан справ і досягнень.

Керівниця проєкту PaySpace Magazine Ірина Білоцерковець

Керівниця проєкту PaySpace Magazine Ірина Білоцерковець

Окрім цього, укладачі Рейтингу залишили на паузі оцінювання деяких  номінацій і галузей, що відображає їхню специфічну ситуацію в умовах війни. Учасники номінації «Диверсифіковані бізнес-групи» часто тісно пов’язані з іменем бенефіціара або ключовим базовим активом. Втім, війна та руйнування, санкції та націоналізація стрімко змінюють бізнес-ландшафт, позиції таких груп та їхніх бенефіціарів: одні зникають або їхнє майбутнє стає все більш невизначеним, інші перебувають у пошуку моделей стратегічного виживання в новій реальності.

Учасники підномінації «Авіалінії» галузі «Транспорт і логістика» практично не провадять діяльності через небезпеку в небі України. На паузі підномінація «Інвестиційні компанії» в галузі «Фінанси» — український ринок класичних інвестицій завмер. Для галузей «Металургія» та «Машинобудування» зараз найактуальнішим є питання виживання. «Авторитейлери» також у пошуках нових моделей діяльності в нових умовах. Тільки-но об’єкти оцінювання продемонструють ознаки життя, стабілізації та структурування — вони повернуться до Рейтингу. Можливо, у зміненому вигляді.

Галузеві ж переможці Рейтингу розподілились таким чином.

Транспорт і логістика:

Транспорт і логістика – служби таксі – Uber;

Транспорт і логістика – поштово-логістичні оператори та кур’єрські служби – Нова пошта;

Транспорт і логістика – логістичні компанії – Лемтранс;

Транспорт і логістика – транспортні компанії – Укрзалізниця.

Укрзалізниця

Укрзалізниця Фото: repactiv.com.ua

FMCG:

FMCG – food – Ferrero Ukraine;

FMCG – non-food – Корпорація Біосфера;

FMCG – напої alcohol – Колоніст;

FMCG – напої non-alcohol / low alcohol – IDS Ukraine;

FMCG – tobacco – Філіп Морріс Україна.

Будівництво та девелопмент – К.А.Н. Девелопмент

Телекомунікації:

Телекомунікації – мобільні/cdma-оператори – Київстар;

Телекомунікації – оператори фіксованого зв’язку та широкосмугового доступу до інтернету – Datagroup (Воля).

ПЕК:

ПЕК – видобуток, переробка нафти, газу та вугілля – ДТЕК Нафтогаз;

ПЕК – ритейл нафтопродуктів – ОККО;

ПЕК – електроенергетичний сектор – ДТЕК.

Фінанси:

Фінанси – банки – Monoвank;

Фінанси – страхові компанії life – PZU Україна Страхування життя;

Фінанси – страхові компанії non-life – ARX.

HoReCa:

HoReCa – керівні готельні оператори – Fairmont;

HoReCa – керівні ресторанні компанії – Холдинг емоцій !FEST.

IT:

IT – hard – Asus;

IT – soft – SoftServe.

SoftServe

SoftServe Фото: repactiv.com.ua

Аграрний сектор:

Агросектор – постачальники агрохімії та посівного матеріалу – Corteva Agriscience/DuPont;

Агросектор – агрохолдинги-виробники та трейдери – Нібулон.

Ритейл:

Ритейл – FMCG – АТБ-Маркет;

Ритейл – fashion – INTERTOP;

Ритейл – ювеліри – SOVA;

Ритейл – електроніка – Comfy;

Ритейл – товари для дому – Аврора;

Ритейл – парфумерія – Eva.

Аврора

Аврора Фото: repactiv.com.ua

Фармація та медицина:

Фармація та медицина – аптеки – Гамма-55 (Аптека 9-1-1, Аптека оптових цін);

Фармація та медицина – медклініки – Добробут;

Фармація та медицина – медлабораторії – Ескулаб;

Фармація та медицина – виробники й імпортери – ІнтерХім.

Повний перелік переможців Рейтингу в кожній із 35 галузевих номінацій оприлюднений на сторінках щорічного альманаху Рейтингу, а також на його офіційному сайті.

ОК